Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Birkaç öneri.

2 posters

Hangi önerileri destekliyorsunuz?(birden fazla seçim hakkınız vardır)

Birkaç öneri. Vote_lcap38%Birkaç öneri. Vote_rcap 38% 
[ 3 ]
Birkaç öneri. Vote_lcap13%Birkaç öneri. Vote_rcap 13% 
[ 1 ]
Birkaç öneri. Vote_lcap25%Birkaç öneri. Vote_rcap 25% 
[ 2 ]
[ 1 ]
[ 1 ]

Toplam Oylar : 8

Birkaç öneri. Empty Birkaç öneri.

Mesaj tarafından Bora Öznb. Paz Tem. 06, 2014 6:16 am

Önerilerimin amacı oyunu biraz daha gerçeğe yakın tutarak RP olayını daha zevkli hale getirmek içindir.

1. Ölmek; İnsanlar ölünce sadece üzerlerindeki her şey gidiyor. illegal silah yoksa zaten kaybı çok çok düşük. Bu yüzden ölmek çok fazla koymuyor millete. Adamı soyuyorum maymuncuk unutmuşum getirmeyi diyorum anahtarları ver yoksa öldürürüm. Öldür diyor. Öldürünce elime bir şey geçmeyeceğinden orada bırakıp kaçtım.

Halbuki ölünce bankadaki paranın %10'u kayboluyor olsaydı bana orada mecbur anahtarı verecekti. Eğer öldüğümüzde paramızın %10'u giderse kimse zevkine silahlanıp adam öldürme peşinde olmaz, kimse üst üste çatışmaya gidip gidip durmaz. Bence bu çok güzel olur. Kabul görüp uygulanırsa en çok benim gibi sivil/rebel takılanlar zarar görecek ama en azından oyun daha gerçekçi olacak. Sol tarafta şu kişi öldü yazısını gördükçe giden paralar aklımıza gelecek ve içimiz cız edecek Smile

2. Rebel kimliği; Önüne gelen parayı verip rebel kimliği alarak rebel silah ve kıyafetlerinden (emin değilim ama araçlardan da) yararlanabiliyor. Böyle olunca millet yasal silahın satıldığı yeri bile bilmiyor Smile Ve önüne gelen rebel takılıyor. Benim aklıma şöyle bir şey geldi. Gerçekte alemde bu işlere çok girip çıkan bağlantısı çok olan kişiler bu tip ayrıcalıklı yasa dışı şeylere erişebiliyor. Oyunda da bir puan olsa. REBEL PUANI. bu rebel puanı 0-1000 arası olsa ve 700/500 (artık nasıl uygun görülürse, rakamlar sadece sembolik) rebel puanı geçenler rebel kimlik alabiliyor olsa. Bu rebel puanlarda yasa dışı iş yaptıkça artsa.

Ör: (birim başına) kokain toplamak; 0.10 kokain işlemek: 0.20 ve kokain satmak: 0.30 puan olsa bir tır seferinde(363 kokain) 217 rebel puan elde ediliyor. (rakamlar semboliktir) Bu sayede belirli bir miktar yasa dışı iş yapıp elini kire bulaştıranlar rebel kimlik ayrıcalığına sahip olabilir. Öldüğünde ise bu rebel puan 0 olur. Bu sayede tekrar o puan kasılana kadar polise kimliği kaptırmamak için ayrı bir çaba içerisine gireriz. Biraz daha kaçak gibi oynarız. Bu da ayrı bir heyecan katar. Artık nasıl uygun görürseniz oyuna öyle uygularsınız yada uygulamazsınız. Sizlere kalmış. Kaliteyi arttırmak ve RP olayını kuvvetlendirmek için aklıma gelenler bunlar.

3. Kuralları okumayan oyuncular sorunu ; MTA adlı oyunda saur rpg diye bir server var. server girişte kullanıcı adı ve şifre ile giriliyor. Yeniysen kayıt oluyorsun. Kayıt olurken sana kuralların yazılı olduğu bir yazı gösteriyor ve 60 saniye( sanırım bu kadardı) seni orada bekletip aşağıda ilerle tuşu çıkartıyor. ilerlediğinde ise sana kuralları soruyor. Atıyorum 10 kural varsa 8'ini doğru cevaplayamazsan geri seni kuralların yazılı olduğu sayfaya gönderiyor.

Ör: Rol yapmadan, haber verip uyarmadan birini öldürmek kural ihlali mi? Kural ihlali ise cezası nedir?
    A- Hayır kural ihlali veya suç değil
    B- Hayır kural ihlali değil ama suç
    C- Evet kural ihlali ve cazası ban/kick

gibi... Bu sistem buraya uygulanabilirse eğer herkes kuralları çok iyi biliyor bir şekilde oyuna girmiş olur. Buna yabancılar bile dahil Smile

4. Polis kaçırmak ; geçen para kasıp alacaklar listemi tamamladıktan sonra ne aksiyon yapsam diye düşünürken polis kaçırmak çok zevkli olur fidye filan isterim 1 saat içinde hesaba yatmazsa infaz ederim filan dedim. Aklıma şunlar takıldı. Gerçekte polis kaçırsan sen onlara ulaşana kadar seni kimse bulamaz. Ama altisTürk'de polis kaçırsam ama nerede olduğunu naklen bildirecek ve zaten haritada diğer polisler onu görüyor olacak. Ama şöyle olsa;

--Polislerin haritada birbirinin yerini görme olayı üzerlerindeki haritaya bağlı olsa. Kaçırdığımız polisin haritasını yere atmasını isteriz. Haritayı atar ve kendi de arkadaşları da onun konumunu bilemez.(Yanına yedek harita alabilir. Adminler arada bir polislerin üstlerindekileri kontrol etse ve yedek harita görünce sağlam bir yaptırım uygulasa bunun önüne geçilir.)

-- Birde kaçırılan polisin/kişinin kafasına vurup yere yatırdığımızda kelepçele seçeneğinin yanında gözlerini bağla seçeneği olsa ve seçtiğimizde gözlerinde bağ olsa ve ekranı simsiyah olsa. Dışarıyla tamamen irtibatı kopar. en son bulunduğu konumu hemen ihbar eder ve polislerden gelmeden kaçarsak operasyondan kurtulmuş ve rahatlıkla fidye pazarlığına oturmuş olabiliriz. Bu çok güzel olur bence. Aksi takdirde polis kaçırmak neredeyse imkansız çünkü naklen yayın verecek ve hep her yeriniz polis olacak operasyon yapılacak yapılmasa bile fidyeyi aldıktan sonra kesin öldürüleceksiniz yada teslim olup hapse gireceksiniz.

5. Uyuşturucu kaçakçılığı; Tarla, işleme ve torbacılar polisin haritasında da görüldüğü için polisler ister istemez oraları kolaçan edip o güzelgahta devriyeyi çok sık atıyorlar. Bu durum uyuşturucu ticaretini neredeyse imkansız hale getiriyor. çok az polisin olduğu nadir zamanlarda yakalanmayabilirsin o da belki.

Polis ya seni tarlada görüp işlemeye gidiyor seni orada yakalıyor yada yolda seni görüp torbacıda yada işlemede tepene biniyor aracını bozuyor. Bunlar yapılmıyor değil. Yerlerin belli olması ister istemez devriye güzelgahlarını belirli noktalarda tutuyor. Zaten o uçan mobese bitiyor olayı Very Happy

Önerim şu: Tarla, işleme, torbacıların yerleri polsin haritasında gözükmese ve her gece 12 resinden sonra yeni yerlerine konumlansa bu olayın önüne geçilmiş olur. Tabi polis illegal bir şekilde sivil birinden bu yerlerin konumunu öğrenip haritada işaretlemezse...(ki yapacağını zannetmem. RP önemli) Bu çok uğraştırırsa eğer iki günde bir olabilir belki yada başka nasıl uygun görülürse.

En kötü şu yapılsa bari bir nebze iyi olur; Nasıl her torbacı aynıysa her işlemeci de her türlü uyuşturucuyu işleyebilse? Her koşulda polis haritasında bu yerler gözükmese çok güzel olur.

İstediğim şey polisin beni yolda görmesi ve benden şüphelenip beni takip ederek torbacıyı işlemeciyi tarlayı filan keşfetmesi. Bu oyuna çok zevk katar. Hatta polis keşfettiği torbacı/işlemeci/tarlayı 1 saatliğine kullanılmaz hale getirebilse çok daha gerçekçi olur. Tek isteğim harbiden yakalanmak. Yolda polis kontrolünden kaçarken peşime polisin takılması filan. Role play için arma-3 satın aldım ve oynuyorum.

Server şahane RP de çok güzel fakat biraz iyileştirilmesi gerekiyor. Zamanla bunlarda olacak inş. daha yolun başındayız Smile

Herkese iyi RP'ler Smile Okuduğunuz için teşekkür ederim. Daha güzel RP'lerin şerefine gelecek olan barda içelim efenim Very Happy

Edit: Önerilerim belirli kesimleri kısıtlamaya yönelik değildir. Zira önerilerimden 2'si polisler için zorluk seviyesini arttırıyor, 2'si rebellerin/sivillerin zorluk seviyesini arttırıyor, 1'i herkese yarıyor(3.)
Bora Öznb.
Bora Öznb.

Birkaç öneri. Empty Geri: Birkaç öneri.

Mesaj tarafından OthR Paz Tem. 06, 2014 7:04 am

mükemmel fikirler teşekkür ederiz Smile
OthR
OthR
Admin

http://altisturk.com

- Similar topics