Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ani FPS düşüşü :(

4 posters

Ani FPS düşüşü :( Empty Ani FPS düşüşü :(

Mesaj tarafından Bora Öznb. Paz Haz. 29, 2014 4:02 pm

Oyunda 30 ortalama FPS ile oynuyorum. Genelde 1 saat civarı olduğunda birden FPS 4-5 oluyor ve oyunu kapatıp açana kadar düzelmiyor. Tabi ki de o şekilde oynanmıyor ve her ne iş yapıyorsam batıyor.

Para malda, mal tırda, tır dağda. Ben mazlum Crying or Very sad 

TS'den biri grafik ayarlarımla oynamamı önerdi. Garip bir durum var dedi. Gerçektende low'dan daha düşük olan grafiklerimi standart yapıp 1-2 ayarı bir tık düşürdüm. Yani eskisine göre çokça arttı grafikler. Ortalama FPS 35-40 oldu!  Question Question Question 

Fakat ani FPS düşüşleri ve berbat olan işler devam etmektedir. Önerileriniz nelerdir bu garip sivile ?? Sad 
Bora Öznb.
Bora Öznb.

Ani FPS düşüşü :( Empty Geri: Ani FPS düşüşü :(

Mesaj tarafından TSunami Ptsi Haz. 30, 2014 2:20 am

game-booster tavsiye ederim.. yalniz oyun gece moduna girdi zaman fps düsüs normal

TSunami

Mesaj tarafından Bora Öznb. Ptsi Haz. 30, 2014 3:26 am

Game booster ile güçlendir ve başlat diyerek başlatırsam çok etkiler mi?

Oyun gece moduna girdiği zaman dediğiniz oyunda gece olduğu zaman mı? Yine de bu sorunu gece de gündüzde tek ben yaşıyorum. Sorup gördüğüm kadarıyla...

İlginiz için teşekkür ederim  Smile 
Bora Öznb.
Bora Öznb.

Mesaj tarafından TSunami Ptsi Haz. 30, 2014 5:00 am

hangi donanim var sizde ?

TSunami

Mesaj tarafından Bora Öznb. Ptsi Haz. 30, 2014 5:53 am

Spoiler:
Bora Öznb.
Bora Öznb.

Mesaj tarafından OthR Ptsi Haz. 30, 2014 2:44 pm

merhaba bilgisayar içini bir temizlemeni öneririm ve arkadaşın dediği programı kurabilirsin Smile
OthR
OthR
Admin

http://altisturk.com

Mesaj tarafından Bora Öznb. Ptsi Haz. 30, 2014 4:07 pm

Game booster ile giriyorum artık oyuna. FPS düşüşünün sıklığı azaldı ve performans arttı. Fakat yine de 1-1.5 saat sonra oluyor bu düşüş. Dediğiniz gibi bir de içini temizleyeyim.

Oyuna game booster ile giriyorum advanced system care den de oyun kipinde Turbo modunu açıyorum. Bakalım inş içini temizlediğimde FPS düşüşü artık olmaz. 2-3 yıldır temizlenmedi  pale

Edit: Steam görüntüleri çok karmaşık bir yere kayıt ediyor. Sonradan onları bulmak imkansız. Ayarlardan değiştirmiştim fakat olmadı. Acaba yanlış ayarlar mıydı? Nasıl halledebilirim? 10 numara SS ler gidiyor elden Sad
Bora Öznb.
Bora Öznb.

Mesaj tarafından GÜRHAN Salı Tem. 01, 2014 12:04 am

Selamlar Arkadaslar.

Bora Bilgisayarin ve Donanimin Oyunu en azindan Orta ve Düsük ayarlarda kaldirabilecek bir kapasiteye sahip.
Benim sana önerim Windows 7 sistemini Home Basic yerine Ultimate versiyonuna Yükseltmendir.. Nedenini $öyle acikliyabilirim..

=> Muhtemelen sende olan RAM bellek büyüklügü 4GB veya Daha Yüksek, ve senin sisteminin (Win7 Home Basic) sana verebildigi sadece 3.25GB RAM bellek, yani 750 MB bellegi veremiyor.. Eger bir Professional veya Ultimate versiyon olsaydi sende olan RAM'in tümünü hatta daha fazlasini kullanabilirdin..
Win7 Home Basic'te istersen 8GB ister 16 GB RAM Bellek kullan farketmez, sana yine sadece 3.25GB verecektir ve kisitlayacaktir..
Sisteminin birazda kasmasi oradan gelebilir, bu sadece bir muhtemel..

2ci olarak, sende olan Q8300 Intel islemcisi cok kuvvetli degil.. anliyan varsa hizini az biraz Yükselttir derim.. 3.0 GhZ hizina cikarabilirsin sanirsam..

Bu yukarida yazdiklarim sadece bir öneri.. ama windows sistemini bir düsün derim.. cünkü dedigim gibi ne yaparsan yap o bellek büyüklügü hem 3.25 ile sinirlanacaktir..

3 cü olarakta sunu diyebilirim.. Ekran kartin eski bir kart ve 1GB Video RAM bellegi var yani oyunu istedigin gibi bir ayarda oynamani kisitliyabilir..

suanda sana tavsiye olarak oyunu düsük veya orta ayarlarda oynamani söyliyebilirim, ve FPS problemi icinde bir cözüm yolu olarak ekran cözünürlügünü düsürmen gerekiyor.. mesela 1680 x 1050 ayarlarinda OYNAMAMANI öneririm, bence düsür o ayari.. mesela 1280li ayarlarda oynamayi dene.. FPS sayisi artacaktir.

Saygilarimla
eNTiKeY
(GÜRHAN)
GÜRHAN
GÜRHAN

http://www.altisturk.com

Mesaj tarafından Bora Öznb. Salı Tem. 01, 2014 4:51 am

Son tavsiyeniz haricindekileri yapmama çok gerek yok 3 haftaya kadar yeni notebook alıyorum. Onu alınca tüm sorunlarım gidecek.

Son dediğiniz çözünürlük küçültmeyi yaptım. FPS bayağı arttı. İnş. o ani 5'lere düşüşler de son bulur. Normalde 30 FPS ile oynuyorum.
Bora Öznb.
Bora Öznb.